Pulmonologia to dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń układu oddechowego, i stanowi odrębną specjalizację spośród lekarzy – specjalistów chorób wewnętznych.
Spośród chorób leczonych przez pulmonologów możemy wyróżnić między innymi gruźlicę, munowiscydozę, astmę i często spotykaną na śląsku pylicę.

Do pulmonologa tylko ze skierowaniem

Aby udać się do pulmonologa korzystając z refundacji NFZ należy postarać się o skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Oczywiście można również skorzystać z wizyt prywatnych, a koszt wizyty jest zależny od tytułu naukowego i posiadanej renomy przez danego lekarza.

Na śląsku, w Katowicach, Tychach i okolicznych miejscowościach koszt wizyty kształtuje sięna poziomie 70-250 zł, a więc można powiedzieć że rozrzut cenowy jest bardzo duży.

Problemy z chrapaniem

Pulmonolodzy leczą również… chrapanie. W zakres zainteresowań specjalistów – pulmonologów wchodzą również takie schorzenia jak bezdech senny, które powodują krótkotrwałe okresy bezdechu w środku nocy, i wpływające na pogorszenie samopoczucia pacjentów oraz utrzymywanie się długotrwałego zmęczenia.

Więcej informacji o pulmonologii l leczonych przez lakarzy tej specjalności schorzeniach znajdziemy na stronach lekarzy – specjalistów, w tym pulmonologa z miasta Tychy, przyjmującego również w Katowicach, które stronę możemy znaleźć pod ardresem www.tazbirek.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *