Prywatna służba zdrowia zaczęła powstawać w Polsce na większą skalę po przemianie ustrojowej, która nastąpiła w 89 roku. Na początku dość niepewnie zdobywała rynek, który nie był jeszcze przyzwyczajony do płacenia za świadczenie usług medycznych. Po początkowych „oporach” Pacjenci zaczęli dostrzegać zalety niepublicznych gabinetów medycznych. Można śmiało stwierdzić. że w jakimś stopniu pomógł w rozwoju rynku niepublicznych usług medycznych Narodowy Fundusz Zdrowia i Kasy Chorych, a to z uwagi na ograniczoną dostępność świadczeń dla ubezpieczonych.
Któż sobie może pozwolić na wiele miesięcy oczekiwania do poradni ortopedycznej, gdy mamy problemy z urazami? Kto chce czekać kilka tygodni na rozpoczęcie rehabilitacji po zdjęciu gipsu stabilizującego złamanie ręki czy barku czy nogi?

Jak działają centra medyczne?

Poradnie wielospecjalistyczne, centra medyczne oferują pomoc lekarzy wielu dziedzin w jednym miejscu. Często tuż przy poradni ortopedycznej znajdziemy rehabilitacyjną, gabinet psychologiczny czy poradnię diabetologiczną. Dzięki takim rozwiązaniom możemy niejako „przy okazji” ustalić wizytę i przebadać dolegliwości z szeregu dziedzin medycyny.
Należy dodać że niektóre niepubliczne przychodnie medyczne oferują swe usługi na podstawie umów z NFZ. Oznacza to nic innego jak tylko to, iż koszty leczenia zapłacone będą z ubezpieczenia które opłacamy Narodowemu Funduszowi Zdrowia, a my będziemy obsługiwani w standardach takich, w jakich leczeni są chorzy leczeni prywatnie.

Czemu prywatna służba zdrowia zawdzięcza sukces?

Zarówno Centrum Medycznemu jak i specjaliście, zajmującym leczeniem Pacjenta zależy na tym, aby wyszedł on z jego gabinetu zadowolony zarówno z jakości świadczonych usług, jak i poziomu organizacyjnego centrum. W dzisiejszych czasach ludzie nie chcą tracić cennego czasu w poczekalniach u lekarzy, dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom pacjentów Centra Medyczne i też gabinety prywatne umawiają Pacjentów na konkretne godziny przyjęć, często potwierdzając dodatkowo kontaktem telefonicznym wizytę na kilka dni przed ustalonym terminem.

Niezależnie od tego, czy potrzebujemy skorzystać z usług logopedy, neurologa, psychiatry czy psychologa, zawsze warto zweryfikować ofertę okolicznych centrów medycznych. Może się okazać, iż czas poświęcony na czekanie w w poczekalniach jest wart dla nas więcej, aniżeli pieniądze które wydamy na wizytę prywatną u lekarza-specjalisty.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *