wlosyPrzynajmniej raz w życiu każda kobieta chciała mocno skrócić włosy, a później tego bardzo żałowała. Chwilowa fascynacja nową fryzurą, a później żmudne zapuszczanie do wyjściowej długości. Wtedy każdy milimetr się liczy, a każda kolejna wizyta u fryzjera w celu podcięcia końcówek kończy się niemal atakiem histerii. Standardowo włosy rosną około jednego centymetra na miesiąc, biorąc pod uwagę podcięcie końcówek raz na kwartał – włosy trzeba zapuszczać średnio około dwóch lat. Czy jest jakiś sposób aby oszukać naturę?

Sposoby na szybki WZROST włosów

Istnieje wiele sposobów na szybszy porost włosów. Naturalne mieszanki ziołowe, wcierki z nafty, cieciorki. Wszystko to może i ma sens, ale niejednokrotnie kończy się na marnych efektach i nieprzyjemnym zapachu w całym domu. Taka pielęgnacja jest nie tyle kosztowna, co zbędna – nie daje właściwie żadnych efektów. Gdy chcemy wzmocnić włosy, mamy problem z łysieniem czy zauważamy, że włosy wolniej rosną, warto zasięgnąć porady lekarza, ponieważ przyczyn może być wiele.

Od błahych, małych niedoborów witaminowych po poważne problemy zdrowotne. Lekarze często przepisują suplementy diety ale także dermo kosmetyki, które mają wspomóc kurację. Oczywiście w przypadku porostu włosów nie ma co oczekiwać rezultatów po dwóch tygodniach, jednak w przypadku leczenia medycznego rezultaty zawsze są więc trzeba się uzbroić jedynie w cierpliwość.

Kuracja suplementami diety trwa zwykle minimum dwa miesiące i koniecznie musi być wspomagana odpowiednimi kosmetykami. Najczęściej lekarz przepisuje odpowiednio dobrany do problemu szampon przyspieszający wzrost włosów, który będzie delikatnie oczyszczał skórę głowy oraz same włosy i będzie nadawał się do codziennej pielęgnacji. Następnie wybiera się odżywkę, którą można stosować po każdym myciu oraz maskę, która silnie regeneruje skórę głowy i jest bogata w wysokie stężenia składników aktywnych. Od czasu do czasu zaleca się przy włosach zniszczonych, farbowanych czy wypadających kuracje u fryzjera – ampułki, mezoterapię i masaż. Tak odpowiednio dobrana kuracja ma szansę zadziałać i zwykle tak też się dzieje.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *